Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
melinjochips har ett glykemiskt index på 65, klassat som måttligt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 36 per 100g har det en betydande påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra sweets rankas melinjochips över genomsnittet i glykemiskt index.
melinjochips är lämplig i måttliga mängder för personer som övervakar blodsockernivåerna.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 520 kcal |
| Kolhydrater | 55g |
| Socker (totalt) | 2g |
| Naturligt | 2.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 2g |
| Löslig | 0.6g |
| Olöslig | 1.4g |
| Protein | 7g |
| Fett | 32g |
| Mättat | 14g |
| Omättat | 16g |
| Natrium | 900mg |
melinjochips har ett glykemiskt index på 65, klassat som måttligt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 36 per 100g har det en betydande påverkan på blodsockret.
melinjochips har ett måttligt glykemiskt index (65). Personer med insulinresistens kan konsumera det i måttliga mängder.
melinjochips har en glykemisk belastning på 36 per 100g, vilket indikerar en betydande påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →