Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hummus kacang kuda klasik mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding legumes lain, Hummus kacang kuda klasik berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Hummus kacang kuda klasik adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 350 kcal |
| Karbohidrat | 55g |
| Gula (jumlah) | 3g |
| Semula jadi | 3.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 12g |
| Larut | 3.6g |
| Tidak larut | 8.4g |
| Protein | 20g |
| Lemak | 5g |
| Tepu | 0.7g |
| Tidak tepu | 4.3g |
| Natrium | 10mg |
Hummus kacang kuda klasik mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Hummus kacang kuda klasik mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Hummus kacang kuda klasik mempunyai beban glisemik 19 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →