Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hummus tanpa gula dan rendah natrium mempunyai indeks glisemik 6, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding legumes lain, Hummus tanpa gula dan rendah natrium berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Hummus tanpa gula dan rendah natrium adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 166 kcal |
| Karbohidrat | 14.3g |
| Gula (jumlah) | 0.3g |
| Semula jadi | 0.3g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6g |
| Larut | 1.8g |
| Tidak larut | 4.2g |
| Protein | 7.9g |
| Lemak | 9.6g |
| Tepu | 1.4g |
| Tidak tepu | 7.8g |
| Natrium | 240mg |
Hummus tanpa gula dan rendah natrium mempunyai indeks glisemik 6, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Hummus tanpa gula dan rendah natrium mempunyai indeks glisemik rendah (6), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Hummus tanpa gula dan rendah natrium mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →