Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Valkoiset pikkupotut glykeminen indeksi on 62, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Valkoiset pikkupotut sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Valkoiset pikkupotut sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 77 kcal |
| Hiilihydraatit | 17.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.8g |
| Luonnolliset | 0.8g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 2g |
| Rasva | 0.1g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.02g |
| Natrium | 7mg |
Valkoiset pikkupotut glykeminen indeksi on 62, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Valkoiset pikkupotut glykeminen indeksi on kohtalainen (62). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Valkoiset pikkupotut glykeminen kuorma on 11 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →