Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keltainen peruna glykeminen indeksi on 58, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, keltainen peruna sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
keltainen peruna sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 77 kcal |
| Hiilihydraatit | 17.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.8g |
| Luonnolliset | 0.8g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 2g |
| Rasva | 0.1g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.01g |
| Natrium | 6mg |
keltainen peruna glykeminen indeksi on 58, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
keltainen peruna glykeminen indeksi on kohtalainen (58). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
keltainen peruna glykeminen kuorma on 10 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →