Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Haşhaşlı simit glisemik indeksi 72 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 39 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Diğer grains ile karşılaştırıldığında, Haşhaşlı simit glisemik indeks açısından en yüksekler arasında yer almaktadır.
Haşhaşlı simit hızlı kan şekeri yükselişine neden olabilir ve küçük porsiyonlarda tüketilmesi önerilir.
Bu puan neden?
| Kalori | 270 kcal |
| Karbonhidratlar | 54g |
| Şekerler (toplam) | 5g |
| Doğal | 2.0g |
| Eklenmiş | 3g |
| Lif | 2.5g |
| Çözünür | 0.8g |
| Çözünmez | 1.8g |
| Protein | 9g |
| Yağ | 2.5g |
| Doymuş | 0.4g |
| Doymamış | 1.6g |
| Sodyum | 450mg |
Haşhaşlı simit glisemik indeksi 72 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 39 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Haşhaşlı simit yüksek glisemik indekse (72) sahiptir. İnsülin direnci olanlar tüketimi sınırlamalıdır.
Haşhaşlı simit 100g başına 39 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde önemli etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →