Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunași cu varză și ciuperci are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunași cu varză și ciuperci se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colțunași cu varză și ciuperci este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 4.5g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 1.5g |
| Sodiu | 350mg |
Colțunași cu varză și ciuperci are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 18 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Colțunași cu varză și ciuperci are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colțunași cu varză și ciuperci are o încărcătură glicemică de 18 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →