Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunași cu cartofi și brânză are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunași cu cartofi și brânză se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colțunași cu cartofi și brânză este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 185 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.1g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.5g |
| Proteine | 5.5g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 350mg |
Colțunași cu cartofi și brânză are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Colțunași cu cartofi și brânză are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colțunași cu cartofi și brânză are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →