Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunaș simplu are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunaș simplu se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colțunaș simplu este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 210 kcal |
| Carbohidrați | 32g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 5g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 2.8g |
| Sodiu | 420mg |
Colțunaș simplu are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Colțunaș simplu are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colțunaș simplu are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →