Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunași cu pui și hrișcă are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunași cu pui și hrișcă se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Colțunași cu pui și hrișcă este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.8g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 0.8g |
| Nesaturate | 2.2g |
| Sodiu | 320mg |
Colțunași cu pui și hrișcă are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Colțunași cu pui și hrișcă are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Colțunași cu pui și hrișcă are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →