Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 28g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.6g |
| Sodiu | 220mg |
Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Colțunași din cereale integrale cu umplutură de linte are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →