Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 130 kcal |
| Carbohidrați | 20g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 3.5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 320mg |
Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Macaroane din grâu integral cu sos de brânză cu conținut redus de grăsimi are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →