Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tepung tinggi serat mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 27 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, tepung tinggi serat berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
tepung tinggi serat adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 320 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 12g |
| Larut | 3.6g |
| Tidak larut | 8.4g |
| Protein | 12g |
| Lemak | 3g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2.5g |
| Natrium | 5mg |
tepung tinggi serat mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 27 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
tepung tinggi serat mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
tepung tinggi serat mempunyai beban glisemik 27 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →