Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung kacang kuda mempunyai indeks glisemik 44, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding legumes lain, Tepung kacang kuda berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tepung kacang kuda adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 387 kcal |
| Karbohidrat | 57.8g |
| Gula (jumlah) | 10.8g |
| Semula jadi | 10.8g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 10.8g |
| Larut | 3.24g |
| Tidak larut | 7.56g |
| Protein | 22.4g |
| Lemak | 6.7g |
| Tepu | 0.7g |
| Tidak tepu | 6g |
| Natrium | 64mg |
Tepung kacang kuda mempunyai indeks glisemik 44, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung kacang kuda mempunyai indeks glisemik rendah (44), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tepung kacang kuda mempunyai beban glisemik 25 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →