Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
valkoinen jauho glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 65 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, valkoinen jauho sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
valkoinen jauho voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 364 kcal |
| Hiilihydraatit | 76.3g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.3g |
| Luonnolliset | 0.3g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.7g |
| Liukoinen | 0.8g |
| Liukenematon | 1.9g |
| Proteiini | 10.3g |
| Rasva | 0.98g |
| Tyydyttyneet | 0.16g |
| Tyydyttymättömät | 0.82g |
| Natrium | 2mg |
valkoinen jauho glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 65 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
valkoinen jauho glykeminen indeksi on korkea (85). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
valkoinen jauho glykeminen kuorma on 65 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →