Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksipohja glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, keksipohja sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
keksipohja sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 480 kcal |
| Hiilihydraatit | 65g |
| Sokerit (yhteensä) | 25g |
| Luonnolliset | 5.0g |
| Lisätyt | 20g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 22g |
| Tyydyttyneet | 12g |
| Tyydyttymättömät | 8g |
| Natrium | 400mg |
keksipohja glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksipohja glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
keksipohja glykeminen kuorma on 42 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →