Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetty plantain glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin fruits, Keitetty plantain sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keitetty plantain sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 122 kcal |
| Hiilihydraatit | 31.9g |
| Sokerit (yhteensä) | 14.9g |
| Luonnolliset | 14.9g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.3g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 1.3g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.05g |
| Tyydyttymättömät | 0.15g |
| Natrium | 3mg |
Keitetty plantain glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 18 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Keitetty plantain glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keitetty plantain glykeminen kuorma on 18 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →