Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Gluteeniton vohveli glykeminen indeksi on 80, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 64 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Gluteeniton vohveli sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Gluteeniton vohveli voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 420 kcal |
| Hiilihydraatit | 80g |
| Sokerit (yhteensä) | 18g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 15g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 3g |
| Rasva | 10g |
| Tyydyttyneet | 3g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 180mg |
Gluteeniton vohveli glykeminen indeksi on 80, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 64 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Gluteeniton vohveli glykeminen indeksi on korkea (80). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Gluteeniton vohveli glykeminen kuorma on 64 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →