Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Cheez-It keksit glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 41 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Cheez-It keksit sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Cheez-It keksit sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 502 kcal |
| Hiilihydraatit | 63g |
| Sokerit (yhteensä) | 4g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 3g |
| Kuitu | 2.5g |
| Liukoinen | 0.8g |
| Liukenematon | 1.8g |
| Proteiini | 9g |
| Rasva | 24g |
| Tyydyttyneet | 6g |
| Tyydyttymättömät | 16g |
| Natrium | 900mg |
Cheez-It keksit glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 41 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Cheez-It keksit glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Cheez-It keksit glykeminen kuorma on 41 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →