Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Haşhaşlı ekmek glisemik indeksi 75 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 38 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Diğer grains ile karşılaştırıldığında, Haşhaşlı ekmek glisemik indeks açısından en yüksekler arasında yer almaktadır.
Haşhaşlı ekmek hızlı kan şekeri yükselişine neden olabilir ve küçük porsiyonlarda tüketilmesi önerilir.
Bu puan neden?
| Kalori | 270 kcal |
| Karbonhidratlar | 50g |
| Şekerler (toplam) | 3.5g |
| Doğal | 1.5g |
| Eklenmiş | 2g |
| Lif | 3g |
| Çözünür | 0.9g |
| Çözünmez | 2.1g |
| Protein | 8.5g |
| Yağ | 4.5g |
| Doymuş | 0.7g |
| Doymamış | 3.2g |
| Sodyum | 500mg |
Haşhaşlı ekmek glisemik indeksi 75 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 38 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Haşhaşlı ekmek yüksek glisemik indekse (75) sahiptir. İnsülin direnci olanlar tüketimi sınırlamalıdır.
Haşhaşlı ekmek 100g başına 38 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde önemli etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →