Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Porumb congelat are un indice glicemic de 52, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Porumb congelat se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Porumb congelat este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 86 kcal |
| Carbohidrați | 19g |
| Zaharuri (total) | 6.3g |
| Naturale | 6.3g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.7g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.9g |
| Proteine | 3.2g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 2mg |
Porumb congelat are un indice glicemic de 52, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Porumb congelat are un indice glicemic scăzut (52), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Porumb congelat are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →