Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Porumb conservat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Porumb conservat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Porumb conservat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 73 kcal |
| Carbohidrați | 16g |
| Zaharuri (total) | 5.5g |
| Naturale | 5.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.6g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.9g |
| Proteine | 2.3g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 240mg |
Porumb conservat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Porumb conservat are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Porumb conservat are o încărcătură glicemică de 9 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →