Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig integral are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig integral se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Covrig integral este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 50g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 2.1g |
| Sodiu | 700mg |
Covrig integral are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig integral are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Covrig integral are o încărcătură glicemică de 25 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →