Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig moale are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 51 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig moale se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Covrig moale poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 340 kcal |
| Carbohidrați | 68g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 8.5g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 0.6g |
| Nesaturate | 2.9g |
| Sodiu | 1100mg |
Covrig moale are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 51 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig moale are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Covrig moale are o încărcătură glicemică de 51 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →