Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig cu mac are un indice glicemic de 72, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig cu mac se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Covrig cu mac poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 54g |
| Zaharuri (total) | 5g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 3g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.6g |
| Sodiu | 450mg |
Covrig cu mac are un indice glicemic de 72, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig cu mac are un indice glicemic ridicat (72). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Covrig cu mac are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →