Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig cu rozmarin și parmezan are un indice glicemic de 72, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig cu rozmarin și parmezan se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Covrig cu rozmarin și parmezan poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 280 kcal |
| Carbohidrați | 50g |
| Zaharuri (total) | 4g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 5g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 550mg |
Covrig cu rozmarin și parmezan are un indice glicemic de 72, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig cu rozmarin și parmezan are un indice glicemic ridicat (72). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Covrig cu rozmarin și parmezan are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →