Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată de desert Maltanki are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată de desert Maltanki se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată de desert Maltanki este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 520 kcal |
| Carbohidrați | 55g |
| Zaharuri (total) | 48g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 45g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 2.1g |
| Insolubile | 4.9g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 32g |
| Saturate | 19g |
| Nesaturate | 13g |
| Sodiu | 20mg |
Ciocolată de desert Maltanki are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciocolată de desert Maltanki are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată de desert Maltanki are o încărcătură glicemică de 22 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →