Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
ciocolată rasă are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, ciocolată rasă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
ciocolată rasă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 535 kcal |
| Carbohidrați | 59g |
| Zaharuri (total) | 54g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 50g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 2.1g |
| Insolubile | 4.9g |
| Proteine | 5.4g |
| Grăsimi | 30g |
| Saturate | 18g |
| Nesaturate | 12g |
| Sodiu | 24mg |
ciocolată rasă are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
ciocolată rasă are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
ciocolată rasă are o încărcătură glicemică de 24 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →