Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Texas-toast har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Texas-toast blant de høyeste i glykemisk indeks.
Texas-toast kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 320 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 4g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 3g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.4g |
| Uløselig | 1.6g |
| Protein | 7g |
| Fett | 12g |
| Mettet | 4g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 500mg |
Texas-toast har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 34 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Texas-toast har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Texas-toast har en glykemisk belastning på 34 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →