Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tahini- og kakaospredning har et glykemisk indeks på 5, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Tahini- og kakaospredning blant de laveste i glykemisk indeks.
Tahini- og kakaospredning er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 420 kcal |
| Karbohydrater | 16g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 8g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 12g |
| Fett | 36g |
| Mettet | 6g |
| Umettet | 28g |
| Natrium | 40mg |
Tahini- og kakaospredning har et glykemisk indeks på 5, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Tahini- og kakaospredning har et lavt glykemisk indeks (5), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tahini- og kakaospredning har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →