Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Te-kjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Te-kjeks blant de høyeste i glykemisk indeks.
Te-kjeks kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 450 kcal |
| Karbohydrater | 72g |
| Sukker (totalt) | 22g |
| Naturlig | 4.0g |
| Tilsatt | 18g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 6g |
| Fett | 14g |
| Mettet | 6g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 350mg |
Te-kjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Te-kjeks har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Te-kjeks har en glykemisk belastning på 50 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →