Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket ananas har et glykemisk indeks på 66, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørket ananas over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Tørket ananas er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 325 kcal |
| Karbohydrater | 80g |
| Sukker (totalt) | 70g |
| Naturlig | 70.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 5g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.5g |
| Protein | 2g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 5mg |
Tørket ananas har et glykemisk indeks på 66, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørket ananas har et moderat glykemisk indeks (66). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Tørket ananas har en glykemisk belastning på 53 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →