Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk ananas har et glykemisk indeks på 59, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Fersk ananas over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Fersk ananas er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 50 kcal |
| Karbohydrater | 13.1g |
| Sukker (totalt) | 9.9g |
| Naturlig | 9.9g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.4g |
| Løselig | 0.4g |
| Uløselig | 1g |
| Protein | 0.5g |
| Fett | 0.1g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0.1g |
| Natrium | 1mg |
Fersk ananas har et glykemisk indeks på 59, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fersk ananas har et moderat glykemisk indeks (59). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Fersk ananas har en glykemisk belastning på 6 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →