Pærer

Pærer

GI 38 · LavtGL 8.2 / stk9/10

Lav GI

38 GI

GL 8.2 per stk (178 g) · GL 4.6 per 100 g

Logi-score 9/10
  • Ca. 3 g fiber per 100 g, rundt 5,5 g i en middels stor pære (178 g).
  • Ca. 10 g sukker per 100 g, med mer fruktose enn glukose.

Pærer har en glykemisk indeks på 38 (Lavt). En stk (178 g) gir en glykemisk belastning på 8.2.

Vurdert 31. juli 2026 · Kilder: USDA FoodData Central #169118 , Logi Nutrition Team · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

I stedet for dette

Varianter av Pærer

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Pærer er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGramGL
1 cup, slices140 g6.5
1 small148 g6.8
1 cup, cubes161 g7.4
1 NLEA serving166 g7.7
1 medium178 g8.2
1 large230 g10.6

Næringsinnhold (per 100g)

57
Kalorier
15.23 g
Karbohydrater
0.36 g
Protein
0.14 g
Fett
per 100g
Kalorier57 kcal
Karbohydrater15.23 g
Sukker (totalt)9.75 g
Naturlig9.8 g
Tilsatt0 g
Fiber3.1 g
Løselig0.9 g
Uløselig2.2 g
Protein0.36 g
Fett0.14 g
Mettet0.03 g
Umettet0.11 g
Natrium1 mg

Bearbeidingsgrad

5%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • Ca. 3 g fiber per 100 g, rundt 5,5 g i en middels stor pære (178 g).
  • Lav glykemisk belastning: ca. 6 per 100 g, rundt 10 for en middels stor pære.
  • Består hovedsakelig av vann (84 %) med 57 kcal per 100 g, så en hel frukt metter for få kalorier.
  • Ca. 10 g sukker per 100 g, med mer fruktose enn glukose.
  • Rik på sorbitol og overskudd av fruktose, så pærer regnes som en frukt med høyt FODMAP-innhold.
  • Hermetisert i tung sirup inneholder den 15 g sukker og 74 kcal per 100 g.

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Oppskrifter med Pærer

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Pærer?

Pærer har en glykemisk indeks på 38 (Lavt). En stk (178 g) har en glykemisk belastning på 8.2; per 100 g er den glykemiske belastningen 4.6.

Er Pærer bra for folk med insulinresistens?

Pærer har et lavt glykemisk indeks (38), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvilken variant av Pærer har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Pærer i denne databasen har Hermetiske pærer uten tilsatt sukker lavest glykemisk belastning (3.4 per 100 g).

Sjekk Pærer i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.