Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Asiatisk pære har et glykemisk indeks på 26, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Asiatisk pære blant de laveste i glykemisk indeks.
Asiatisk pære er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 42 kcal |
| Karbohydrater | 10.7g |
| Sukker (totalt) | 7.1g |
| Naturlig | 7.1g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.6g |
| Løselig | 1.1g |
| Uløselig | 2.5g |
| Protein | 0.5g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.02g |
| Umettet | 0.18g |
| Natrium | 1mg |
Asiatisk pære har et glykemisk indeks på 26, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 3 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Asiatisk pære har et lavt glykemisk indeks (26), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Asiatisk pære har en glykemisk belastning på 3 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →