moroheiya-nudler

GI 50 · LavtGL 13.8 / 100 g7.2/10

Lav GI

50 GI

GL 13.8 per 100 g

Logi-score 7.2/10
  • moderat glykemisk påvirkning sammenlignet med raffinerte nudler
  • fortsatt primært en karbohydratrik nuddel

moroheiya-nudler har en glykemisk indeks på 50 (Lavt).

Oppdatert 10. okt. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

moroheiya-nudler er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

138
Kalorier
27.5 g
Karbohydrater
4.8 g
Protein
1.1 g
Fett
per 100g
Kalorier138 kcal
Karbohydrater27.5 g
Sukker (totalt)0.8 g
Naturlig0.8 g
Tilsatt0 g
Fiber2 g
Løselig0.5 g
Uløselig1.5 g
Protein4.8 g
Fett1.1 g
Mettet0.2 g
Umettet0.9 g
Natrium120 mg

Bearbeidingsgrad

55%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • moderat glykemisk påvirkning sammenlignet med raffinerte nudler
  • tilsatt moroheiya gir fiber og plantebaserte mikronæringsstoffer
  • lavt innhold av fett og mettet fett
  • fortsatt primært en karbohydratrik nuddel
  • protein- og fiberinnholdet er moderat snarere enn høyt
  • pakkede varianter kan inneholde betydelige mengder natrium

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til moroheiya-nudler?

moroheiya-nudler har en glykemisk indeks på 50 (Lavt) og en glykemisk belastning på 13.8 per 100 g.

Er moroheiya-nudler bra for folk med insulinresistens?

moroheiya-nudler har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker moroheiya-nudler blodsukker?

moroheiya-nudler har en glykemisk belastning på 13.8 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk moroheiya-nudler i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.