Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nenas kering mempunyai indeks glisemik 66, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 53 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Nenas kering berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Nenas kering sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 325 kcal |
| Karbohidrat | 80g |
| Gula (jumlah) | 70g |
| Semula jadi | 70.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 5g |
| Larut | 1.5g |
| Tidak larut | 3.5g |
| Protein | 2g |
| Lemak | 0.5g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.4g |
| Natrium | 5mg |
Nenas kering mempunyai indeks glisemik 66, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 53 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nenas kering mempunyai indeks glisemik sederhana (66). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Nenas kering mempunyai beban glisemik 53 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →