Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nasi putih stim mempunyai indeks glisemik 73, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 20 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Nasi putih stim berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Nasi putih stim boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 130 kcal |
| Karbohidrat | 28.2g |
| Gula (jumlah) | 0.1g |
| Semula jadi | 0.1g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 0.4g |
| Larut | 0.1g |
| Tidak larut | 0.3g |
| Protein | 2.4g |
| Lemak | 0.2g |
| Tepu | 0.05g |
| Tidak tepu | 0.05g |
| Natrium | 1mg |
Nasi putih stim mempunyai indeks glisemik 73, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 20 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Nasi putih stim mempunyai indeks glisemik tinggi (73). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Nasi putih stim mempunyai beban glisemik 20 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →