Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
taatelikaramelli glykeminen indeksi on 50, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 35 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, taatelikaramelli sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
taatelikaramelli on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 270 kcal |
| Hiilihydraatit | 70g |
| Sokerit (yhteensä) | 63g |
| Luonnolliset | 63.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 7g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 2.2g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.05g |
| Tyydyttymättömät | 0.15g |
| Natrium | 80mg |
taatelikaramelli glykeminen indeksi on 50, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 35 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
taatelikaramelli glykeminen indeksi on matala (50), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
taatelikaramelli glykeminen kuorma on 35 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →