moroheiya-nuudelit

GI 50 · MatalaGL 13.8 / 100 g7.2/10

Matala GI

50 GI

GL 13.8 / 100 g

Logi-pisteet 7.2/10
  • Kohtuullinen glykeeminen vaikutus verrattuna puhdistettuihin nuudeleihin
  • Edelleen pääasiassa hiilihydraattipitoinen nuudeli

moroheiya-nuudelit glykeeminen indeksi on 50 (Matala).

Päivitetty 10.10.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

moroheiya-nuudelit on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

138
Kalorit
27.5 g
Hiilihydraatit
4.8 g
Proteiini
1.1 g
Rasva
per 100g
Kalorit138 kcal
Hiilihydraatit27.5 g
Sokerit (yhteensä)0.8 g
Luonnolliset0.8 g
Lisätyt0 g
Kuitu2 g
Liukoinen0.5 g
Liukenematon1.5 g
Proteiini4.8 g
Rasva1.1 g
Tyydyttyneet0.2 g
Tyydyttymättömät0.9 g
Natrium120 mg

Jalostettu taso

55%
Kohtalainen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Kohtuullinen glykeeminen vaikutus verrattuna puhdistettuihin nuudeleihin
  • Lisätty moroheiya tarjoaa kuitua ja kasviperäisiä hivenaineita
  • Matala rasva- ja tyydyttyneen rasvan pitoisuus
  • Edelleen pääasiassa hiilihydraattipitoinen nuudeli
  • Proteiini- ja kuitupitoisuus on kohtalainen eikä korkea
  • Pakatuissa tuotteissa voi olla huomattava määrä natriumia

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on moroheiya-nuudelit glykeminen indeksi?

moroheiya-nuudelit glykeeminen indeksi on 50 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 13.8.

Sopiiko moroheiya-nuudelit insuliiniresistenssiä sairastaville?

moroheiya-nuudelit glykeminen indeksi on matala (50), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten moroheiya-nuudelit vaikuttaa verensokeriin?

moroheiya-nuudelit glykeminen kuorma on 13.8 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso moroheiya-nuudelit Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.