Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetty mysli glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 12 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Keitetty mysli sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keitetty mysli sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 120 kcal |
| Hiilihydraatit | 21g |
| Sokerit (yhteensä) | 4.5g |
| Luonnolliset | 4.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 2.5g |
| Tyydyttyneet | 0.4g |
| Tyydyttymättömät | 2.1g |
| Natrium | 15mg |
Keitetty mysli glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 12 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Keitetty mysli glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keitetty mysli glykeminen kuorma on 12 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →