Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) glykeminen indeksi on 10, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 420 kcal |
| Hiilihydraatit | 18g |
| Sokerit (yhteensä) | 2g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 7g |
| Liukoinen | 2.1g |
| Liukenematon | 4.9g |
| Proteiini | 10g |
| Rasva | 36g |
| Tyydyttyneet | 3g |
| Tyydyttymättömät | 32g |
| Natrium | 180mg |
Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) glykeminen indeksi on 10, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) glykeminen indeksi on matala (10), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Keksejä mantelijauhosta ja luonnollisista makeutusaineista (stevia/erytritoli) glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →