Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä

GI 10 · MatalaGL 1 / 100 g10/10

Matala GI

10 GI

GL 1 / 100 g

Logi-pisteet 10/10
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Saattaa sisältää vähän proteiinia

Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä glykeeminen indeksi on 10 (Matala).

Päivitetty 4.7.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

45
Kalorit
5.5 g
Hiilihydraatit
2.8 g
Proteiini
1.5 g
Rasva
per 100g
Kalorit45 kcal
Hiilihydraatit5.5 g
Sokerit (yhteensä)1.7 g
Luonnolliset1.7 g
Lisätyt0 g
Kuitu3 g
Liukoinen1 g
Liukenematon2 g
Proteiini2.8 g
Rasva1.5 g
Tyydyttyneet0.2 g
Tyydyttymättömät1.3 g
Natrium30 mg

Jalostettu taso

25%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Runsaasti antioksidantteja ja vitamiineja
  • Sisältää terveellisiä tyydyttymättömiä rasvoja
  • Saattaa sisältää vähän proteiinia
  • Höyrytys vähentää hieman C-vitamiinipitoisuutta

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä glykeminen indeksi?

Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä glykeeminen indeksi on 10 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 1.

Sopiiko Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä insuliiniresistenssiä sairastaville?

Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä glykeminen indeksi on matala (10), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä vaikuttaa verensokeriin?

Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso Höyrytetty parsakaali sitruunankuorella ja oliiviöljyllä Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.