Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Gullon-keksit glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 50 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Gullon-keksit sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Gullon-keksit voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 470 kcal |
| Hiilihydraatit | 72g |
| Sokerit (yhteensä) | 25g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 22g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 6g |
| Rasva | 17g |
| Tyydyttyneet | 7g |
| Tyydyttymättömät | 9g |
| Natrium | 400mg |
Gullon-keksit glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 50 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Gullon-keksit glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Gullon-keksit glykeminen kuorma on 50 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →