Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
greipin kuori ja mehu glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin fruits, greipin kuori ja mehu sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
greipin kuori ja mehu on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 35 kcal |
| Hiilihydraatit | 8.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 6.9g |
| Luonnolliset | 6.9g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 1.2g |
| Liukenematon | 1g |
| Proteiini | 0.7g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.17g |
| Natrium | 1mg |
greipin kuori ja mehu glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
greipin kuori ja mehu glykeminen indeksi on matala (25), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
greipin kuori ja mehu glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →