Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Granola ananaksella glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 39 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Granola ananaksella sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Granola ananaksella sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 420 kcal |
| Hiilihydraatit | 65g |
| Sokerit (yhteensä) | 25g |
| Luonnolliset | 10.0g |
| Lisätyt | 15g |
| Kuitu | 6g |
| Liukoinen | 1.8g |
| Liukenematon | 4.2g |
| Proteiini | 7g |
| Rasva | 13g |
| Tyydyttyneet | 3g |
| Tyydyttymättömät | 10g |
| Natrium | 120mg |
Granola ananaksella glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 39 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Granola ananaksella glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Granola ananaksella glykeminen kuorma on 39 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →