Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Βρώμη έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Βρώμη κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Βρώμη είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 389 kcal |
| Υδατάνθρακες | 66g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.9g |
| Φυσικά | 0.9g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 10.6g |
| Διαλυτές | 4g |
| Αδιάλυτες | 6.6g |
| Πρωτεΐνες | 16.9g |
| Λίπη | 6.9g |
| Κορεσμένα | 1.2g |
| Ακόρεστα | 5.7g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Βρώμη έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Βρώμη έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Βρώμη έχει γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →