Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μαγειρεμένα βρώμη έχει γλυκαιμικό δείκτη 58, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Μαγειρεμένα βρώμη κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μαγειρεμένα βρώμη είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 71 kcal |
| Υδατάνθρακες | 12g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.3g |
| Φυσικά | 0.3g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.7g |
| Διαλυτές | 0.68g |
| Αδιάλυτες | 1.02g |
| Πρωτεΐνες | 2.5g |
| Λίπη | 1.4g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Μαγειρεμένα βρώμη έχει γλυκαιμικό δείκτη 58, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μαγειρεμένα βρώμη έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (58). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Μαγειρεμένα βρώμη έχει γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →