Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 40 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 420 kcal |
| Υδατάνθρακες | 62g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 2.4g |
| Αδιάλυτες | 3.6g |
| Πρωτεΐνες | 18g |
| Λίπη | 12g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 8.5g |
| Νάτριο | 220mg |
Το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 40 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Πρωτεϊνούχα granola βρώμης & μελιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 40 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →