Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 210 kcal |
| Υδατάνθρακες | 41g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 0.4g |
| Ακόρεστα | 2.1g |
| Νάτριο | 500mg |
Το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το παραδοσιακό ψωμί σίκαλης ολικής άλεσης υψηλής περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες έχει γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →